1. Anasayfa
  2. Fatih Forklift Kiralama

Fatih Forklift Kiralama


Ağır yükleri taşımak için kullanılan forklift iş makineleri genellikle fabrikalarda, depolarda ve ticari amaçlı hareket eden yerlerde tercih edilmektedir. Forklift araçlar kiralık ve satın alma yöntemleri seçilerek kullanılmaktadır. Kiralama yöntemleri maliyet ve bazı avantajlar dolayısı ile satın almaya göre daha uygundur. Özellikle bölgesel alanlarda verilen kiralık hizmetlerden yararlanarak kısa bir süre içerisinde forklift iş makinelerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Fatih forklift kiralama hizmetleri de bölgesel olarak sürdürülen faaliyetler arasındadır. Uzun yıllar boyunca sektörde kullanılan forkliftlerin ulaşılabilir bir düzeyde olması bu iş alanının daha çok bilinmesinin de önünü açmıştır. Malzemeleri taşımak için kullanılan bu iş makineleri ile uğraş vermeden işlemler tamamlanabilir bir duruma gelmektedir.

Fatih forklift kiralama içerikleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bu sektörlerin başında endüstri ve inşaat gelmektedir. Forkliftler bazı durumlarda kamyon gibi araçlar ile de birlikte hareket etmektedir. Özellikle ağır yükleri kaldırmak ve başka bir alana taşımak için kullanılan forkliftler başka amaçlar ile de tercih edilmektedir.

Forklift İş Makinesi Modelleri

Fatih forklift kiralama hizmetleri içerisinde bulunan iş makinesi modelleri birbirinden farklı bir yapıdadır. Hem teker hem de raylar üzerinde hareket etme kabiliyetine sahip olan bu araçlar ile büyük ve ağır nesneleri taşımak için kullanılmaktadır. Forklift iş makinesi modelleri şöyledir;

  • Elektrikli forkliftler
  • Dar koridorlu forkliftler
  • El arabası forkliftler
  • Engebeli arazi forkliftleri
  • Yastık lastikli forkliftler
  • Pnömatik lastikli forkliftler

Elektrikli Forkliftler

Dar mekânlarda dengeli ve rahat kabiliyet olanağı sağlamaktadır. Pillerle çalışan elektrikli forkliftler, kaldırma ve taşıma işlevini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Çok yönlü araçlardır ve yükleme alanı, depolama ve benzeri birçok yerde kullanılmaktadır. Hareketli parça sayıları oldukça azdır ve bu özelliğinden dolayı arıza riski düşüktür.

Dar Koridorlu Forkliftler

Dar koridorlu forkliftler, depolama alanı kullanımında üst düzey verim alınmasını sağlamaktadır. Bu araçlar, diğer makinelerin kapladığı alanı aza indirmek ve performansı artırmak için üretilmektedir.

El Arabası Forkliftler

Elle kontrol edilebilen forkliftlerden olan el arabası iş makineleri operatör kontrolünde çalıştırılmaktadır. Kontroller aracın üzerine monte edilmiştir ve operatör makineyi hareket ettirerek kullanmaktadır. Ayrıca bu araçlar pille çalışmaktadır.

Engebeli Arazi Forkliftleri

Zorlu zemin şartlarına kolayca uyum sağlamaktadır. Genellikle inşaat alanlarında kullanılmaktadır.

Yastık Lastikli Forkliftler

Kuru ve düz zeminlerde yastık lastikli forkliftler tercih edilmektedir. Yükleri depolama alanına iletmek için bu araçlar kullanılmaktadır. Düşük boşluklu uygulamalarda oldukça faydalıdır.

Pnömatik Lastikli Forkliftler

Depo alanında kullanılan pnömatik lastikli forkliftler iç ve dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Geniş bir kapasite oranına sahiptir ve bundan dolayı büyük konteynerleri taşıyabilmektedir. LPG, benzin ve dizel yakıt tipleri ile pnömatik forkliftler kullanılabilir. Ayrıca bu araçlar içten yanmalı motorlar ile çalıştırmak mümkündür.

Fatih Forklift Kiralama Hizmetleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Forklift iş makinelerinin kullanımı kara yollarında geçerli değildir. Fatih forklift kiralama hizmetlerindeki iş makineleri oto yollarında kullanılmamaktadır. Bu araçların kullanımı genel olarak düz ve kuru zeminlerde olmaktadır.  Aynı zamanda kısa mesafelerde de kullanılmaktadır. Bu araçları başka bir yere nakil edebilmek için römorkların kullanılması gerekmektedir.

Fatih forklift kiralama işlemleri dış alanlarda kullanılmak üzere de yapılmaktadır. Bunun için arazi tipi forklift iş makinesi seçenekleri tercih edilmelidir. Yük taşımak için kullanılan forkliftler küçük tasarımlardır ve kullanıldıkları yerler belirli mekânlardır. Faaliyet alanına uygun yapıda olan forklift seçebilir ve kullanım sağlayabilirsiniz.

Fatih Forklift Kiralama Hizmetleri ile Yük Taşıma

Forklift araçları belirli bir yükü bir noktadan başka bir noktaya taşımak için kullanılmaktadır. Her iki yanında tekerleği olan bu araçlar kolay bir şekilde hareket ettirilmektedir. Fatih forklift kiralama hizmetlerinde yük taşıma yöntemleri farklı şekillerde olmaktadır. Özellikle kapasiteye göre taşıma gerçekleştirilmektedir. Bir forkliftin taşıma kapasitesi kaldıracağı yük miktarı için oldukça önemlidir.

Forklift kiralama seçenekleri ile depolarda, fabrikalarda ve farklı endüstriyel kollarda iş yapabilmeniz mümkündür. Büyük eşyaların taşınma sürecinde farklı modeldeki araçlar kullanılmaktadır. Bu araçların kapasitesi diğer iş makinelerine göre daha fazla olmaktadır. Ancak forklift iş makinelerinin birçoğu ağır yükleri rahat bir şekilde taşıyabilmektedir. Küçük araçlar olmasına rağmen oldukça kullanışlı yük taşıma aracı olan bu makineler ile işlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Büyük miktarda bulunan malzemeyi minimim çaba ve kısa bir süre içerisinde taşıyan forkliftler ile faaliyetlerinizi en uygun şekilde bitirebilirsiniz. Fatih forklift kiralama seçenekleri ile hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Engebeli Araziler İçin Forklift Kiralama Seçenekleri

Depo ve Fabrikalarda Forklift İş Makinelerinin Kullanımı

Forklift araçların kullanıldıkları en yaygın yerlerden birisi depo ve fabrikalardır. Özellikle malların yükleme ve boşaltılmasında bu küçük endüstriyel iş makineleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda ürünlerin raflara yerleştirilmesi ve düzenlenmesi içinde forkliftlerden yararlanılmaktadır. Depo ve fabrika gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bu araçlar kullanıldıkları alanlara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Geri Dönüşüm Alanlarında Forklift İş Makinelerinin Kullanımı

Forkliftlerin kullanıldıkları en önemli alanlardan birisi geri dönüşüm mekânlarıdır. Bu endüstriyel araçlar genellikle kamyonların boşaltılması ve diğer geri dönüşüm uygulamaları için tercih edilmektedir. Özellikle ayırma işlemlerinde büyük bir yarar sağlayan forkliftler ile geri dönüşüm işlemleri kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Tersanelerde Forklift İş Makinelerinin Kullanımı

Fatih forklift kiralama hizmetleri için başvurulan yerlerden en önemlisi tersanelerdir. Gemilerin ve konteynerlere malların yüklenmesi ve boşaltılması için bu araçlardan yararlanılmaktadır.

Forkliftler yalnızca bu alanlarda değil farklı iş sektörlerinde de tercih edilmektedir. Bu alanların varlığı günümüzde artmaya devam etmektedir.

Forkliftlerin En Çok Kullanıldığı Endüstriyel Alanlar

Forklift iş makinelerinin ortaya çıkması ile birlikte endüstriyel alanlarda büyük değişimler meydana gelmiştir. Forkliftler ile birlikte birçok sektör değişmeye devam etmektedir. Fatih forklift kiralama seçenekleri ile bu endüstriyel alanlardaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu alanlar;

İnşaat Sektörü

Forkliftler inşaat alanlarında oldukça yararlı olan iş makineleri olarak ön plana çıkmaktadır. Zorlu şartlara sahip olan bu yerlerde bu araçlar olmadan hareket etmek ve zamanında işi tamamlamak oldukça güç olacaktır. Ancak ağır yükleri taşımak için tasarlanan forkliftler ile bu durum tam tersine dönmüştür. Forkliftler, inşaat alanındaki malzemeleri kolaylıkla yükleyebilir ve farklı bir alana boşaltabilir.

Depolama

İş makinelerinin kullanılmasının en çok tercih edildiği alanlar depolardır. Malların taşınması ve istiflenmesi için bu alanlarda forkliftlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ağır ve hafif işler için farklı özellikte olan forkliftler tercih edilebilir. Bu araçlar genel olarak 50 ton kapasiteye kadar eşya taşıyabilmektedir.

Limanlar

Günümüzde forkliftler liman bölgelerindeki yüklerin taşınması için tercih edilmektedir. Birçok malzemeden oluşan içerikleri taşımak için bu iş makinelerine ihtiyaç vardır.

Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm kamyonlarının içeriklerinin ayrıştırılması için iş makineleri kullanılmaktadır. Bu iş makinelerinin çatal eklemleri ile gereksinim duyulan ayrılma işlemleri yapılabilmektedir.

Kar Pullukları

Kar küreme ihtiyacı anında forklift iş makinelerinden yararlanmak söz konusudur. Karı küremeye yardımcı olan bu araçlar satın alınabilir veya kiralanabilir. Kiralama ve satın alma seçenekleri olarak Fatih forklift kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. 

Fatih Forklift Kiralama Hizmetlerinin Kullanım Alanları