1. Anasayfa
 2. Esenler Forklift Kiralama

Esenler Forklift Kiralama


Kaldırma ve taşıma amacı ile kullanılan forkliftler küçük endüstriyel araçlardan yalnızca birisidir. Yapılan işe büyük bir avantaj sunan bu araçları kısa bir süre içerisinde kiralayıp kullanmak mümkündür. Esenler forklift kiralama seçenekleri de kullanılacak servislerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Forkliftler ile birçok endüstriyel alandaki ihtiyaçlara hızlı ve kalıcı çözümler üretilebilmek mümkün olmaktadır.

Yüklerin düzenli bir şekilde istiflenmesi ve kamyonlara taşınması için kullanılan forkliftler yapılan faaliyetlere kolaylık katmaktadır. Her türlü malzemeyi gerekli olan alanlara götürmek bu araçlar ile sağlanmaktadır. Malların düzeninin bozulmaması, devrilmemesi ve karıştırılmaması için Esenler forklift kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece inşaat ve sanayi alanında büyük bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

Genellikle stoklama, depolama, istifleme ve inşaat işlemlerinde kullanılan forkliftler dayanıklı yapıları sebebi ile tercih edilmektedir. Yapılan işin mahiyetine göre birçok çeşidi bulunan bu araçlar ile emniyetli bir yükleme, taşıma ve boşaltma süreci geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bir fabrikaya ve fabrika benzeri işletmelere sahipseniz forklift kiralama seçenekleri ile iş süreçlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Esenler Forklift Kiralama Hizmetleri Nasıl Kullanılır?

Esenler forklift kiralama hizmetleri kapsamında birçok kiralama seçeneği ile karşılaşmak mümkündür. Forklift kiralamayı düşünüyorsanız başvurabileceğiniz yerlerden birisi Esenler forklift kiralama seçenekleridir. Esenler forklift hizmetleri;

 • Depolama, transfer ve istifleme faaliyetlerini içerir.
 • 40 tona yakın ağırlığa ulaşan yüklerin taşınmasında destek olur.
 • Yüklerin taşınması Esenler forklift kiralama hizmetleri ile oldukça kısa sürede bitirilmektedir.
 • Forklift uygulamaları işletme ve depoların yakınlarında yapılmaktadır.
 • Birçok forklift iş makinesi bulunmakta ve ihtiyaca göre bu makineleri kiralayabilmeniz için seçenek sunulmaktadır.
 • Forkliftler çalıştırılmadan önce tüm bakımları yapılır.
 • Motor yağı, soğut sistemi, radyatör, lastik, hidrolik yağ ve diğer unsurlar kontrol edilmektedir.
 • Forkliftler yalnızca forklift operatörü aracılığı ile kullanılmaktadır.
 • Forklift kullanma yetkisi yalnızca bu alanda ehliyet sahibi olan kişiye aittir. Diğer personellerin iş sağlığı ve güvenliği için bu araçları kullanması doğru olmayacaktır.
 • Çalışma durumundaki forkliftlerin kullanımına oldukça fazla dikkat edilmelidir.

Esenler Forklift Operatörü Hizmetleri

Forklift makineleri işletmelere her açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır. Ancak bu iş makinelerini kullanan kişilerin profesyonel olmaları oldukça önemlidir. Esenler forklift kiralama hizmetleri arasında yer alan operatörler, forklifti kullanma yetkisine sahip olan kişilerdir. Forklift iş makineleri ile yapılan tüm işlemlerinin operatörler aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu operatörlerin bir diğer görevi ise iş makinelerinin periyodik bakımlarını yapmaktır.

Faaliyetler gerçekleştirilirken güvenlik önlemlerinin alınması da operatörler yardımı ile olmaktadır. Forklift operatörlerinin görevleri ise şunlardır;

 • Forklift makinesini kullanarak yük taşıma, istifleme ve boşaltma işlemlerini gerçekleştirmek
 • İş makinesinin periyodik bakımını gerçekleştirmek ve makinede arıza durumları yaşandığında bu durumu işletmeye bildirmek
 • İş makinesinin motor ve diğer aksamlarını düzenli olarak kontrol etmek
 • Her forklift kullanımından sonra temizleme işlemleri
 • Forklift aracı kullanmadan önce makinenin aksamlarını kontrol etmek ve çalıştığından emin olmak
 • Belirli periyotlar ile asansör bölümlerini kontrol etmek ve gevşeme gibi durumların meydana gelmediğinden emin olmak
 • Asansör bölümlerinde meydana gelen gevşeme ve diğer sorunların çözümü için uğraşmak ve bakım rutinlerini sıklıkla yerine getirmek

Esenler Forklift Kiralama Hizmetlerinin Çeşitleri

Esenler forklift kiralama çeşitleri güç kaynağına, hareket sistemine ve dizaynlarına göre farklılıklara ayrılmaktadır.

Güç Kaynağına Göre Forklift Çeşitleri

Dizel forkliftler

Ağır iş faaliyetlerinde dizel forkliftler kullanılmaktadır. 45 tona yakın bir yük taşıma özelliği bulunan dizel forkliftler, 7 metre yüksekliğe kadar yük taşıyabilmektedir. Aşırı yoğunlukta rahat bir şekilde çalışabilen bu forkliftler ile güçlü bir performans elde edebilmek mümkündür. Açık alanlarda kolay bir şekilde kullanılan bu araçlar kaliteli ve güvenli çözüm sunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

LPG’li Forkliftler

Dizel forkliftlere alternatif olarak üretilen LPG’li forkliftler ağır yüklerin taşınmasında tercih edilmektedir. LPG sistemine sahip olduğundan dolayı kapalı alanlarda kullanımı oldukça risklidir. Açık alanlardaki kullanımı forklift operatörleri sayesinde oldukça elverişli olmaktadır. Her bir iş makinesinin içerisinde iş güvenliği unsurları bulunmaktadır. LPG’li forkliftlerde de bu iş güvenliğini sağlayabilmek adına deneyimli kişilerden destek alınmaktadır.

Elektrikli Forkliftler

Açık alanlarda ve ağır işlerde kullanmak için uygun olmayan elektrikli forkliftler kapalı ortamların vazgeçilmez iş makinaları arasındadır. Hafif işlerde elektrikli forkliftler kullanılmaktadır. Ayrıca çokça gürültüye sahip olan bu araçların her ortama rahatlıkla uyum sağlayamaz.

Akülü Forkliftler

Güç kaynağına göre Esenler forklift kiralama çeşitleri arasında bulunan son iş makineleri akülü forkliftlerdir. Akülü forkliftler şarj edilebilir özelliklere sahiptir. Oldukça sessiz bir sisteme sahip olan bu araçlar egzoz gazı çıkarmamaktadır. Bu niteliklerine göre bu araçlar için çevre dostu denilebilir. Kaldırma kapasiteleri oldukça düşük olan akülü forkliftler, dengesiz zeminlerde kullanıma uygun değildir. Şarj edilerek çalıştırılan bu araçların kullanım süresi en fazla 10 saat olmaktadır.

Hareket Sistemlerine Göre Forklift Çeşitleri

Debriyajlı Forkliftler

Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmayan forkliftlerden birisidir. Debriyajlarda ortaya çıkan birçok problemden dolayı bu forkliftler artık kullanılmamaktadır.

Hidrostatik Forkliftler

İletim elemanları olmadan çalışan forklift iş makineleridir. Tekerlekleri ile birlikte çalışmaktadır. Forklift operatörleri aracılığı ile bu iş makineleri çalışmaktadır. Operatör hidroliğe yön vermekte ve bu yön sayesinde makine ileri ve geri bir şekilde hareket etmektedir. Hidrostatik sistemlerin temeli pompa ve motorun kendisine bağlıdır.

Tork Konverterli Forkliftler

Forklift operatörlerin kolay bir şekilde kullanabildiği bu araçlar sıklıkla kullanılan iş makineleri arasındadır. Kavrama sistemleri genel itibari ile tüm iş makinelerinde aynıdır. Dizel ve elektrikli forkliftlerde bu sistem yer almaktadır.

Dizaynlarına Göre Forklift Çeşitleri

Dengeli Forkliftler

Forklift iş makineleri arasında en çok kullanılan türlerdendir. Yükün ağırlığına göre belirli bir denge oluşturmaktadır. Denge sağlandıktan sonra yüklerin taşınması sağlanmaktadır. Elektrikli ve dizel olarak çalışan çeşitleri bulunmaktadır.

Sık Depolama Forkliftleri

Dar alanlarda oldukça büyük iş gören sık depolama forkliftleri Esenler forklift kiralama seçenekleri ile tercih edilebilir. Taşınan malzemeler yüksek aralıklara istiflenmekte ve böylece daha fazla yük taşıyabilmek mümkün olmaktadır. Dar alanlarda manevra kabiliyetine sahip olan bu iş makineleri pek çok ortamda kullanılabilmektedir.

Üç Tekerlekli Forkliftler

Üç tekerleğe sahip olan bu araçlar ile manevra kabiliyeti baya gelişmiştir. Dar ve sıkışık alanlarda kullanılan üç tekerlekli forkliftler, her türlü ortam için tercih edilebilir. Arkada bir ve önde iki olacak şekilde üç tekerleğe sahiptir.

Esenler Forklift Kiralama Süreçleri

Forklift kiralama süreçleri belirli aşamalara göre olmaktadır. Bu aşamalar;

 • Uzun dönem Esenler forklift kiralama yöntemleri
 • Günlük, haftalık ve aylık kiralama yöntemleri

Uzun dönem Esenler forklift kiralama yöntemleri, 1 yıl ve 5 yıl arasını kapsamaktadır. Bu süreçte hizmet alırken Esenler bölgesine yakın bir yerde olmanız ve çalışma koşullarınıza uygun olacak iş makinelerini seçmeniz gerekmektedir.

Günlük, haftalık ve aylık kiralama yöntemlerinde ise maliyetlere uygun olarak karar verebilirsiniz. Esenler forklift kiralama seçeneklerindeki en uygun içerikler aylık olanlardır. Aylık maliyetler ekonomik olduğundan dolayı genellikle sık tercih edilmektedir. İş projesine göre aylık, haftalık ve günlük kiralama seçeneklerine başvurulabilir. Kiralama süreçleri daha hızlı olacağından zaman açısından tasarruf sağlanabilir.