1. Anasayfa
 2. Çatalca Forklift Kiralama

Çatalca Forklift Kiralama


Kısa mesafelere götürülmesi zor olan yüklerin bir yerden başka bir noktaya taşınması işlemleri forklift araçlar ile gerçekleşmektedir. Forklift araçlar, istifleme, yük alma ve yükseğe kaldırma gibi faaliyetleri yürütmektedir. Satın almak yerine daha çok kiralanma yönteminin tercih edildiği bu iş makineleri ile uygun ücretlere kiralama yapılabilir.

Çatalca forklift kiralama hizmetleri aracılığı ile yüklü bir ödemeden ziyade uygun kiralama bedelleri ödeyerek bu araçlara sahip olabilmek mümkündür. Günlük, haftalık ve aylık olarak ödenen tutarların düşük bir maliyete göre belirlenmesi hem bireysel hem de kurumsal şahıslara büyük avantaj sağlamaktadır. Forklift kiralama işlemleri ile sahip olunan bütçe daha verimli bir şekilde yönetilmektedir.

Çatalca forklift kiralama yöntemleri ile maliyetler sabitlenir ve dengeli bir bütçe oluşturulur. Bu araçları kiralamak muhasebe açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca bu araçları kiraladığınız zaman bakım, onarım, sigorta ve benzeri birçok durum ile uğraşmadan maliyet ve zamanınızı en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Kiralama işlemleri ile vergilerinizde daha az KDV ödeyebilirsiniz.

Çatalca Forklift Kiralama Hizmetlerinin İçeriği

Forklift iş makinelerinin en çok kullanıldığı alanlar geniş bölgeye sahip olan yerlerdir. Bu yerlerdeki yüklerin taşınması için forklift iş makinelerine ihtiyaç vardır. Küçük boyutlarda ve kaldırma gücü oldukça yüksek olan forkliftler ile taşıma işlemi rahat bir şekilde sürdürülmektedir. Forklift sistemlerinin rahat bir şekilde kullanılabilir olmasının en önemli etkeni ise yapısında kaldıraç sisteminin yer almasıdır. Nakliye araçlarında kullanılan bu sistemler ile yükler kolay bir şekilde taşınabilmektedir.

Çatalca forklift kiralama servisi aracılığı ile her türlü malzemenin istiflenmesi ve taşınması sağlanmaktadır. Özellikle çevresel hizmet sunan Çatalca forklift uygulamaları ile birçok firmanın veya şahsın işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirmesi için destek olunmaktadır. Çatalca forklift kiralama seçenekleri ile birlikte yüklerinizin dengede durması sağlanır ve yükler devrilmeden yeni alanına taşınır.

Sevkiyat işlemlerinde de Çatalca forklift kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Özellikle insan gücünün yetmediği alanlarda forklift iş makinelerinden faydalanmanız için kiralama seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçenekler ile iş projenize en uygun olacak makineyi seçebilir ve sürecinizi en kaliteli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Çatalca Forklift Kiralama Hizmetlerinin Kullanım Alanları

Forkliftler genel olarak düz ve beton zeminlerde kullanılmaktadır ancak kullanım alanları bunlarla sınırlı değildir. Çatalca forklift kiralama hizmetlerinin sunduğu kullanım alanları şöyledir;

 • Forkliftler depo sistemlerinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • Yüksek alanların tümünde istifleme ve ağır yüklerin taşınması için kullanılmaktadır.
 • Limanlarda, şantiye ve inşaatlarda, mağazacılıkta, sanayi ve endüstri sektöründe tercih edilmektedir.
 • Geri dönüşüm alanlarında kullanılmaktadır.

Çatalca Forklift Kiralama Hizmetlerinin İşletmeniz İçin Önemi

Çatalca forklift kirama seçeneklerinin size kazandıracağı en önemli avantajlardan birisi zaman dengesi ve maliyet tasarrufudur. 5-10 kişinin saatlerce uğraşarak yapabileceği bir işi bu iş makineleri kısa bir süre içerisinde tamamlayabilir. Forkliftlerin işleri kısa bir sürede tamamlamasının yanı sıra insan sağlığı içinde oldukça yarar sağlamaktadır. Ağır malzemelerin kaldırılması ve taşınmasında kullanılan bu araçlar ile herhangi bir kaza durumundan korunmak mümkündür.

Düzenli bakım yapıldığı zaman işletmenizde uzun süre kullanabileceğiniz forkliftler ile kazanacağınız avantajların sayısı oldukça fazladır. Profesyonel eğitime sahip olan sürücüler aracılığı ile sürülen bu araçlar sayesinde kontrol sağlanabilir ve tehlikeli durumların önüne geçilebilir.

Çatalca forklift kiralama hizmetlerinden yararlanmayı düşündüğünüzde ihtiyacınıza uygun olan iş makinesini seçmelisiniz. Bu hizmetlerin içeriğinde birbirinden farklı alanda çalışan ve farklı özelliklere sahip olan forkliftler bulunmaktadır. Forklift çeşitleri arasından işinize uygun olanı uygun bütçeye göre seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kiralama seçenekleri arasında forklift hizmetlerinin yanı sıra ek hizmetlerde yer almaktadır. Bu içerikleri ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Çatalca Forklift Hizmetlerinin Özellikleri

 • Forkliftler, 0,5 ile 40 ton ağırlık taşıyan makinelerdir.
 • Kaldırma yükseklikleri 3 ve 4 metre arasındadır. Ancak eklemli parçaları aracılığı ile kaldırma yükseklikleri 9 metreye kadar çıkabilmektedir.
 • Forkliftlerin dönme işlemleri arkasındaki tekerlekler ile yapılmaktadır.
 • Yakıt tipi; dizel, akülü ve LPG’dir.
 • Forkliftlerde standart asansörler bulunmaktadır. Ayrıca standart asansörlerin yanı sıra tripleks asansörlerde iş makinelerinin bir parçasıdır.
 • Yatay kaydırma sistemi araçlarda bulunmaktadır.
 • Dört tekerlekli olarak standart bir şekilde üretilen bu sistemleri daha rahat bir hareket sağlayabilmesi için üç tekerlekli olarak da tasarlanmaktadır.
 • Direksiyon sistemi, arka tekerlere bağlı olacak şekildedir. Dönme faaliyetleri aracın arka tekerlekleri kullanılarak yapılmaktadır.
 • Forkliftler paletli ve ataşmanlı olarak üretilmektedir.
 • Kullanım amaçları ihtiyaca ve işin içeriğine göre değişmektedir.
 • Forklift iş makinelerinin genişliği 1125 ve 2000 metre arasında olmaktadır.
 • Yüksekliği 2720 mm kadar çıkan forklift araçlarda bulunmaktadır.
 • Sürücü koltuk yükseklikleri, 1000 mm’dir. Ayrıca dingil mesafesi ise 1625 mm olarak üretilmektedir.
 • Forklift iş makinelerinin çatal yükseklik oranları 3200 mm kadar çıkabilmektedir.

Çatalca Forklift Kiralama Hizmetlerinin Çeşitleri

Kullanım kolaylığı ve performansı dolayısı ile en çok tercih edilen ve kullanılan iş makinelerinden birisi olan forkliftlerin birçok çeşidi mevcuttur. Çatalca forklift kiralama hizmetlerinin çeşitleri hakkında şöyle söylenebilir;

 • Güç kaynağına göre forkliftler; elektrikli, dizel, akülü ve LPG’li forkliftler
 • Hareket sistemine göre forkliftler; tork konverterli forklift, hidrostatik forklift, elektrik motorlu forklift ve debriyajlı forklift
 • Dizaynlarına göre forkliftler; üç tekerlekli forkliftler, sık depolama forkliftleri ve dengeli forkliftler

Forkliftler tek bir çeşitten oluşan iş makineleri değildir ve bu özelliklerinden dolayı farklı içeriklere ayrılmaktadır. Çatalca forklift kiralama seçenekleri ile malzemelerin yüklenmesi, indirilmesi ve istiflenmesi için birbirinden farklı niteliklere sahip olan forkliftler kullanılmaktadır. İstif yapılması gereken birçok sektörde forklift iş makineleri tercih edilmektedir. Ancak bu iş makinelerinin kullanım alanları zemine göre farklılaşmaktadır. Farklı zeminde farklı özellikle olan forkliftler kullanılmaktadır. Düz bir zeminde veya engebeli bir zeminde kullanılan forklift çeşitleri birbirinden ayrılmakta ve ihtiyaca göre bu çeşitlerden birisi seçilmektedir.

Forklift İş Makinelerinin Bakımı

Her iş makinesinin belirli bir bakım sürecinden geçmesi gerekmektedir. Günlük, haftalık ve aylık olarak bakımı yapılan iş makinelerinin kullanımı da oldukça kolay ve rahat olacaktır. Özellikle belirli süreler ile kiralanan iş makinelerinin tüm kontrolleri yapılmalı ve bu şekilde kiralanması oldukça önemlidir. Böylece araçların tüm aksamları kontrol edilir ve herhangi bir aksaklık meydana gelmeden kullanılmaları sağlanır.

Çatalca forklift kiralama hizmetlerinde yer alan iş makinelerinin bakım süreci şöyledir;

 • Radyatör bakımı
 • Motor yağı seviyesi
 • Motor kontrolü
 • Elektrik devresi kontrolü
 • Hidrostatik sistem kontrolü
 • Lastik kontrolü

Aylık olarak yapılan rutin bakımlarda aracın motor yağı ve yakıt filtresi değiştirilmektedir. Soğutucu, radyatör ve bağlantı noktaları kontrol edilmektedir. Direksiyon sistemlerinde hasar olup olmadığına bakılmaktadır.

Çatalca Forklift Kiralama Hizmetleri ile Kaliteli İş Süreci

Çatalca forklift kiralama hizmetleri aracılığı ile en iyi ve en güvenli bir iş süreci geçirmeniz sağlanmaktadır. Son model iş makineleri ile yük taşıma ve istifleme faaliyetleri aksaklık olmadan eksiksiz bir şekilde yerine getirilmektedir. Kaliteli ve profesyonel bir kiralama hizmeti sayesinde iş makinelerinde herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Aynı zamanda bu iş makineleri ile iş projeleriniz ve faaliyetleriniz sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır.