1. Anasayfa
 2. Eyüpsultan Forklift Kiralama

Eyüpsultan Forklift Kiralama


İnsan gücünün yetmediği yerlere uzanan araçlar olan forkliftler günümüzde sıklıkla kullanılan iş makineleri arasındadır. Taşınılacak olan ağır malların kaldırılması ve başka bir alana götürülmesi için bu aletlerden yararlanılmaktadır. Ancak forklift iş makinelerini kullanmak iki yöntemde olmaktadır. Birincisi kiralama yöntemi diğeri ise satın alma yöntemidir. Kiralama yöntemlerini satın almadan ayıran pek çok avantaj vardır. Bu avantajlar;

 • İşin türüne göre arzu edilen iş makineleri tercih edilebilir.
 • Kiralama seçenekleri ile hızlı bir iş süreci elde edilebilir.
 • Ekonomik açıdan oldukça uygun bir bütçe ile iş makineleri temin edilebilir.

Eyüpsultan semtinde ve çevresinde yaşayanlar için Eyüpsultan forklift kiralama seçenekleri oldukça uygun bir tercih olabilir. Uygun bir bütçeye ile kiralama hizmetine kavuşmak kısa bir süre içerisinde mümkün gözükmektedir.

Ekonomik açıdan fazla rağbet gören kiralama seçenekleri ile iş hayatınızda bir adım önde olmanız sağlanır. Bundan dolayı Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerini tercih edebilir ve iş projelerinizde diğer rakip firmalardan daha önde olabilirsiniz.

Eyüpsultan Forklift Kiralama Hizmetlerinden Nerede ve Nasıl Yararlanılır?

Forklift iş makinelerinin kullanım alanları genellikle depolardır ancak stoklama ve benzeri birçok alanda bu iş makinelerini görmek mümkündür. Ağır malzemenin taşınmasının gerekli olduğu her yerde Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak liman, inşaat ve şantiyelerde bu iş makinelerini oldukça fazla bir şekilde görebilirsiniz.

Forklift makinelerin amacı, yük taşımaktır ve bu araçların trafiğe çıkması yasaktır. Hız sınırı 10 kilometre ile sınırlı olan bu makinelerin kullanılacağı yerler bellidir. Bu araçların kullanılması yalnızca forklift operatörleri aracılığı ile yapılmaktadır. Kullanım açısından oldukça basit bir makine olan forkliftler ile çok geçmeden işinizi bitirebilirsiniz.

Forklift araçların kullanımı şu şekilde olmaktadır;

 • Öne gidiş: öncelikle komut kolları kullanılmakta ve araç yerden 15 metre yüksekliğe getirilmektedir.
 • El freni boşa alınır ve vites kolu çekilerek aracın öne hareket etmesi sağlanmaktadır.

Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerinde dikkat edilen bir diğer nokta bu araçların kullanılmadan önceki bakımıdır. Tüm araç iyi bir kontrolden geçirildikten sonra iş makinesi kullanılabilir.

Eyüpsultan Forklift Yapısı ve Kaldırma Kapasitesi

Forkliftlerin yapısı genel olarak çerçeve, ağırlık ve güç kaynağından oluşmaktadır. Çerçeve sistemleri en önemli bileşenlerin ilkidir. Kilit elemanların hepsi çerçeve sistemi ile bağlantılıdır. Ağırlık sistemi ise yükün dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Güç kaynağı, motora güç vermek için kullanılmaktadır. Motor genellikle dizel, LPG ve elektrik aracılığı ile çalıştırılmaktadır.

Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerindeki iş makinelerinin kaldırma kapasiteleri belirli ölçülere göre olmaktadır. Maksimum yük kapasitesi, kaldırma yüksekliği ve kargo yüksekliği bileşenleri ile beraber kaldırma kapasitenin ne olduğu anlaşılabilir. Her bir forkliftin belirli bir kaldırma kapasitesi vardır. Bu kapasiteye göre ihtiyaç duyulan araç tercih edilebilir.

Elektrikli ve Dizel Forkliftlerin Avantajları

Elektrikli Forkliftlerin Avantajları

 • Havaya herhangi zararlı bir emisyonu göndermeyen elektrikli forkliftler çevre dostu olarak bilinmektedir.
 • Elektrikli forkliftler, personellere gürültülü bir ortam olmadan çalışma imkânı sunmaktadır.
 • Duman ve toz gibi maddelere maruz kalmadan çalışmayı sağlamaktadır.
 • Elektrikli forkliftler kapalı ortamlarda tercih edilmektedir. Özellikle dar alanlarda rahat bir kullanım sağladığı için seçilmektedir.
 • Dayanıklı ve ekonomik özelliklere sahip olan elektrikli forkliftler yaygın bir şekilde kullanılır.
 • Yüksek depolama kapasitesini bünyesinde barındırmaktadır.
 • Emniyetli ve fonksiyonel bir çalışma süreci ortaya çıkarmaktadır.
 • Az bakım gerektiren elektrikli forkliftler arıza oluşumlarına izin vermez. Bu özellikleri sebebi ile uzun ömürlüdür.

Dizel Forkliftlerin Avantajları

Eyüpsultan forklift kiralama seçenekleri arasında yer alan dizel forkliftlerin kullanıcıya sunduğu avantajlar şöyledir;

 • Dizel forkliftler dış mekânlarda kullanılmaktadır.
 • Nemli ve ıslak hava şartlarında en iyi şekilde çalışmaktadır.
 • Ekonomik olmasının yanı sıra deposuna yakıt eklemek ve bu şekilde kullanmak mümkündür.
 • Dizel forkliftlerin verimi ve performansı oldukça yüksektir. Ayrıca hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptir.

Forklift Araçlar Nasıl Çalışır?

Forkliftlerin çalışma prensipleri üç ana şekilde olmaktadır. Eyüpsultan forklift kiralama hizmeti içeriği;

 • Hidrolik silindirler
 • Kontroller
 • Zincir kasnağı

Hidrolik Silindirler

Forkliftin kaldırılabilmesi için tabanında yer alan hava pompasına ihtiyaç vardır. Çünkü kaldırma kolu bu bölgeye bağlanmıştır. Buradaki alana basıldıktan sonra hava pompası tetiklenmektedir. Hidrolik silindirler, içi boş olan bir borudan meydana gelmektedir. Dışarıdan gelen gazlar bu bölgeden geçerek makineyi çalıştırmaktadır.

Silindirin içerisindeki gaz hacmi basıncı artırmakta ve basınç ile bir denge oluşturulmaktadır. İş makinesinin kolu ileriye doğru itildiğinde içerideki gazla hava pompalamasına gitmektedir. Böylece iş makineleri çalışmaktadır.

Kontroller

Direksiyon Kontrolü

Forkliftlerin arka tekerlek direksiyonu ile çalışmaktadır. Direksiyon simidi kullanıldığında tekerlekler hareket etmeye başlamaktadır.

Kaldırma Kontrolü

İleri ve geri kaldırma yöntemlerinden oluşmaktadır. Kaldırma kontrolünün görevi kaldırma mekanizması ile aynı şekilde iş görmektedir.

Zincir Kasnağı

Zincir kasnağı mekanizmasının önemi, çatalların silindire yakınlaşmasını önlemektir. Çatallar yükleri taşımak için kullanılmakta ve bu kasnak ile birlikte bir bileşen oluşturmaktadır.

Forklift Araçların Çalıştırılması

Forklift araçlarının bakımı yapılarak çalıştırılmalıdır. Böylece operatörün makineyi çalıştırmasından sonraki süreçte herhangi bir arıza meydana gelmez. Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerinde dikkat edilen en önemli içeriklerden birisi forklift araçlarda sorunların meydana gelmemesidir. Tüm kontrolleri yapılan iş makinelerinin ileri ve geri gidilmesi sağlanır ve araç kullanılır.

Forklift araçların kullanılması diğer arabalardan çok da farklı değildir. Ancak model olarak farklı şekillerde üretilen bu araçların kullanımlarında ufakta olsa değişiklikler olabilir.

Forklift araçların durdurulması ise kademeli olarak yapılmaktadır. Araçlar ileri geri gitmekte ve işlem yapılacak olan alana doğru götürülmektedir. Bu araçların durdurulması ayağın gaz pedalından çekilmesi ile olmaktadır. Yüklerin kaldırılması ve taşınması gibi işlemler olduğundan dolayı iş makinelerinin yavaş bir şekilde durdurulması gerekmektedir.

Eyüpsultan Forklift Kiralama Hizmetlerinin Öne Çıkan Özellikleri

Her forklift iş makinesinin özellikleri birbiri ile aynı değildir. Model ve markalara göre özelliklerde farklılık göstermektedir. Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerinde tercih edeceğiniz iş makinelerinin öne çıkan özellikleri şöyledir;

 • Forkliftler, akülü, dizel, elektrik ve LPG’li sistemlerden meydana gelmektedir. Bu yatkı tipinin güç aralığı hepsinde farklıdır. Bundan dolayı seçim yapılacaksa işinize uygun olanı tercih etmelisiniz.
 • Asansör tipleri, yatay ve dikey şeklinde üretilmektedir. Ancak bazı modellerde tek tip asansör dizaynına rastlamak mümkündür.
 • Manevra kabiliyeti olan makinelerin çalışacakları alan oldukça fazladır. Ancak bazı modeller yalnızca yumuşak zeminlerde çalışabilir ve bu araçların manevra kabiliyetleri sınırlıdır.
 • Zorlu koşullarda rampalardan çıkabilen ve hızlı bir şekilde dönebilen forklift iş makineleri de bulunmaktadır.
 • Forklift lastikleri havalı ve iz bırakmayan şekilde olmaktadır. Lastik seçimi kullanılacak olan için yapılmalıdır.
 • Her forkliftin yük taşıma kapasitesi oldukça farklıdır. İş projesinin içeriğine göre forklift iş makinesi çeşitlerine başvurabilirsiniz.
 • Bu araçların güvenlik kilidi ve emniyetleri de iş güvenliğine uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Eyüpsultan forklift kiralama hizmetlerinin hem maliyeti hem de avantajı oldukça fazladır. Zaman, maliyet, hız, güvenlik ve kalite anlamında birçok şey kazanmak Eyüpsultan forklift kiralama ile mümkün olmaktadır. Forklift kiralama seçenekleri ile amaçladığınız pek çok şeyi hayata geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bütçeye uygun olan iş makinesini kiraladığınızda iş süreçlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.