1. Anasayfa
 2. Beylikdüzü Vinç Kiralama

Beylikdüzü Vinç Kiralama


Bina inşaatlarında ve büyük iş fabrikalarında kullanılan vinçler genel olarak halatlı, motorlu ve kancalı niteliklere sahiptir. Büyük projeler kapsamında tercih edilen bu araçların geneli kiralama yöntemi ile kullanılmaktadır. Beylikdüzü vinç kiralama merkezleri de bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Vinç kiralama yöntemleri içerisinde farklı özelliklere sahip olan vinç modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Yapılacak işin yapısı ile uyumlu olan vinç türleri yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Günümüzde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan vinçlerin kiralanması yapılması planlanan işe büyük bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle Beylikdüzü vinç kiralama seçeneklerinin kapsadığı çevresel hizmetler ile büyük bir alana uygulama hizmeti götürülmektedir. Böylece insan gücünün karşılamakta zorluk yaşayacağı faaliyetler vinçler yardımı ile kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Vinç kiralama uygulamalarının katkı sağladığı diğer durumlar;

 • Ağır eşyaları yükleme ve boşaltma
 • 60 tona kadar taşıma kapasitesi
 • 30-40 metre uzunluk oranı
 • 360 derece döner yapısı

Bu özellikleri ile ön plana çıkan vinçlerin kiralanarak kullanılması zamandan ve maliyetten büyük bir tasarruf sağlayacaktır.

Vinç Kiralama İhtiyacını Ortaya Çıkaran Sebepler

Vinç iş makineleri pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu araçlardan birisidir. Vinç kiralandığı vakit bekleme süresi olmaksızın işlemler daha hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir. Beylikdüzü vinç kiralama faaliyetleri çerçevesinde kiralanan araçlar belirli bir süre içerisinde kullanılmaktadır. Bu süre zarfında hem hız hem de kalite bakımından istenilen amaçlara ulaşılabilir. Böylece kiralama yöntemlerinde iş makineleri kullanmak satın almaktan daha fazla avantaj sağlayabilir.

İşlerin aksamasının önüne geçen kiralama uygulamaları sayesinde iş projesinde yer alan tüm detaylar uygun bir şekilde yerine getirilmektedir. Vinç kiralama işlemlerini gerçekleştirirken araçların teknik özellikleri, süreleri, performansı ve benzeri birçok ayrıntıya dikkat etmek gerekmektedir. Kısıtlı bir süreye sahip iş projelerinde kiralama yöntemine başvurulduğunda projeyi zamanında teslim etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca kiralama yöntemlerinin içeriği satın alımlara göre daha fazla avantaj sunmaktadır. Beylikdüzü vinç kiralama seçenekleri ile birlikte inşaat ve şantiyelerde süregelen projeler zamanında bitirilir ve müşteriye teslim edilir.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Vinçler kullanım kolaylığı, zaman ve maliyet açısından uygun içerikler sunmaktadır. İnsan gücünün yetmediği zamanlarda destek olan bu araçlar kullanıldıkları alanlara göre farklı şekillerden üretilmektedir. Beylikdüzü vinç kiralama seçeneklerinin içeriğine göre farklı yapılarda olan bu vinç çeşitleri için şunları söyleyebiliriz;

 • Kule vinç
 • Sepetli vinç
 • Gezgin vinç
 • Pergel vinç

Kule Vinç

İnşaat ve sanayide kullanılan kule vinç modelleri, yüklerin yatay ve dikey şekillerde taşınmasına yardımcı olmaktadır. Gövdesi kule şekline benzeyen bu iş makineleri yüksek gökdelen, rezidans ve köprülerin yapımında kullanılmaktadır. Kule vinç modellerinin kullanımı pratiktir ve zamandan tasarrufu sağlamaktadır. Kule vinç binaların yüksekliklerine göre ayarlanabilmekte ve her türlü yüksek alana kolay bir şekilde uyum göstermektedir.

Kule vinçlerin kullanımları iş güvenliği yöntemleri ile direkt bağlantılıdır. Ehliyet sahibi kişiler tarafından kullanılan vinçler, ağırlık kapasitelerine uygun olacak eşyaların taşınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Kule vinçlerin çalışma prensibi elektrik motoru ve hidrolik sistemlere göre olmaktadır. 3 parça sistemin bir araya gelmesi ile oluşan bu yapılar yükleri kolay bir şekilde taşımaya yaramaktadır.

Sepetli Vinç

Beylikdüzü vinç kiralama içeriğinde en çok tercih edilen seçenekler sepetli vinçlerdir. İnsan gücünün yetemediği alanlara ulaşan bu iş makineleri, güvenli ve kolay bir çalışma ortamı yaratmaktadır. Sepetli vinç operatörleri, mevcut olan işlerin daha hızlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bu iş makinelerinin sahip olduğu birçok nitelik vardır. Bu niteliklerden en önemlisi yüksek alanlarda hızlı ve kolay bir çalışma performansı göstermesidir.

Sepetli vinçlerin kullanımı ehliyet sahibi kişiler aracılığı ile olmaktadır. Bu iş makinelerinin kullanım alanları oldukça kapsamlıdır. Kullanım alanları;

 • Otoyol levha değişimi ve montaj işlemleri
 • Üst geçit ve köprüler
 • Bakım ve levha faaliyetleri
 • İnşaat ve şantiye
 • Park ve bahçe

Gezgin Vinç

Yüksek kaldırma kapasitesini bünyesinde barındıran gezgin vinçler, Beylikdüzü vinç kiralama seçenekleri ile ulaşabileceğiniz iş makineleridir. Dayanıklı bir şekilde üretilen gezgin vinçler birçok ağır yükü rahat bir şekilde kaldırabilmektedir. Ağır yükleri kolay bir şekilde kaldırabilmesinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Gezgin vinç operatörleri genel olarak binalar ve fabrikalardaki yüklerin kaldırılmasında kullanılmaktadır.

İki tarafında ray sistemi olan bu araçlar belirli bir şekilde hareket etmektedir. Gezgin vinç operatörü dört ana sistemden meydana gelmektedir. Bu sistemler;

 • Portal yürüyüş grubu
 • Kaldırma grubu
 • Köprü grubu
 • Ayak sistemleri

Oldukça işlevsel olan gezgin vinçler, işleri kolaylaştıran bir iş makinesi olduğundan dolayı kullanımını giderek artırmaktadır.

Pergel Vinç

Kullanım amaçları oldukça geniş olan pergel vinç operatörlerinin temel görevi dar olan iç mekânlarda görevini yerine getirmesidir. Pergel vinçler kendi etrafında dönen bir yapıya sahiptir. Ayrıca ağır yüksek kaldıran bu araçlar birçok alanda kullanılabilmektedir.

İki temel pergel vinç operatörü bulunmaktadır. Bunlar;

 • Duvar monteli pergel vinç
 • Yer monteli pergel vinç

Pergel vinçlerin kullanılma sebepleri şöyledir;

 • Dar mekânlarda kullanılabilir.
 • Bütçe dostu bir vinç operatörüdür.
 • 250 kilo ve 20 ton arasındaki ağırlıkları kaldırabilir.
 • 360 dereceye kadar açı yapabilme içeriğine sahiptir.
 • Kol boyları 4 metre ve 12 metre arasında değişiklik göstermektedir. Bu özellikleri sayesinde yükseklikte çalışma imkânı sunmaktadır.

Vinç Kullanım Alanları

Vince ihtiyacınız olduğu zaman bölgenizde bulunan vinç operatörü firmalarından yararlanabilirsiniz. Bu firmalardan birisi de Beylikdüzü vinç kiralama hizmetleridir. Beylikdüzü vinç kiralama hizmetleri oldukça geniş bir kullanım sunmaktadır. Vinçler dış cephelerin yenilenmesi ve temizliği amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca yüksek alanların boyanması gerektiğinde de vinç operatörleri büyük destek olmaktadır.

Bu amaçların yanı sıra sıva, tadilat ve tamirat işlemleri içinde vinç iş makinelerinin kullanıldığı bilinmektedir. Bu kullanım alanlarına ek olarak ağaç budama, elektrik direklerinin bakımı, acil durumlarda Beylikdüzü vinç kiralama hizmetlerine ait modellerinin kullanımı yaygındır. Vince birçok alanda ihtiyaç duyulması kullanım alanlarını da çoğaltmaktadır. Böylece gün geçtikçe hemen hemen herkes bir bu operatörlerden faydalanmaktadır.

Kiralık Vinç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beylikdüzü vinç kiralama hizmetleri birçok çeşit ve modelden oluşmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında tek bir vincin birçok işte kullanılması doğru bir hareket olmayacaktır. Bu durumdan dolayı vinç kiralamada dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar;

 • Hangi iş alanında vinç kiralanacaksa işin niteliğine göre bilgi sahibi olmak gerekmektedir.
 • Vinç operatörlerinin teknik özellikleri ve iş ile uyumlu olup olmamasına bakılmalıdır. Böylece zaman ve maliyet açısından sorunlar oluşmadan işleri tamamlamak mümkün olmaktadır.
 • Makinenin kurulacağı alan ve iş sahası arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu bilmek oldukça önemlidir.
 • Bina ve yapının yerden kaç metre yükseklikte yer aldığını bilmek gerekmektedir.
 • Çalışma alanında aksaklıklar olmaması için vinç operatörlerinin kontrol edilmesi öncelikler arasındadır.
 • Kesintisiz bir çalışma yapabilmek için belediye ve kaymakamlıktan izin alınmalıdır.
 • İş güvenliği vinç kiralama hizmetleri içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Özellikle emniyet kemeri, gözlük, eldiven ve benzeri birçok malzemenin vinç kullanırken giyilmesi gereklidir.
 • Çalışma alanında sorunlar yaşanmaması için önlemler alınmalıdır.