1. Anasayfa
 2. Büyükçekmece Vinç Kiralama

Büyükçekmece Vinç Kiralama


Günümüzde en yaygın olarak kullanılan iş makinelerinden birisi vinçlerdir. Vinçler genel yapıları itibari ile birbirlerine benzemektedir ancak kullanım alanları birbirinden oldukça farklıdır. Gelişmiş teknolojiye sahip olan vinçleri kiralayarak yapılacak olan işlerden maksimum verim alınabilmektedir. Büyükçekmece vinç kiralama hizmetleri de kaliteli iş makinelerini kiralayarak üst düzey verim almayı sağlamaktadır.

Vinçler çok ağır olan yükleri kaldırmak ve başka yerlere sevk etmek için üretilmektedir. Bu araçlar, genellikle birçok sektörde kullanılsa da bazı sektörlerdeki kullanımı daha fazla olmaktadır. Bu sektörler şunlardır;

 • Karayolları ve devlet kurumları
 • Enerji sektörü
 • Film ve sinema sektörü
 • Peyzaj
 • Elektrik sektörü
 • Endüstri sektörü

Büyükçekmece vinç kiralama hizmetlerini kullandığınızda iş makinenizi kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan vinç çeşitlerini Beyoğlu ve Beyoğlu çevresindeki kiralama seçeneklerini kullanarak yapabilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri uygun fiyat seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır. İhtiyacınızı belirttiğinizde maliyet ve zamandan tasarruf etmenizin yanı sıra sorunsuz bir hizmet anlayışı ile karşılaşırsınız.

Beyoğlu Vinç Kiralama İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Kiralık vinç prosedürü, yapılacak olan işin hangi amaçla yapıldığı ve hangi araçlara ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi ile başlamaktadır. Beyoğlu vinç kiralama hizmetlerine göre iş, araç, araçların kontrolü ve benzeri birçok aşama bu süreçleri kapsamaktadır. Vinç kiralama konusunda en dikkat edilecek hususlardan birisi vinçlerin periyodik bakımlarının yapılmasıdır. Vinç kiralanmadan önce kontrol edilen bir iş makinesinden tam verim almak mümkündür. Ancak sağlam olmayan vinçler kazalara neden olabilmektedir.

Beyoğlu vinç kiralama faaliyetlerinden faydalanmak son derece basit ve ekonomiktir. Rutin kontrolleri yapılmış ve teknik özelliklere sahip olan vinçler kısa bir süre içerisinde kiralanmaktadır. Vinç şirketleri ile anlaştıktan sonraki süreçte en ideal vinç aracı tercih edilebilir.

Büyükçekmece Vinç Kiralama Hizmetlerinde Bakım Süreci

Zor şartlarda gerçekleştirilen faaliyetlerin iş güvenliğine uygun olması hayati önem taşımaktadır. Özellikle büyük ve ağır araçların doğru ve dikkatli bir şekilde kullanılması kiralanma yöntemleri arasındaki ilk basamaktır. Vinç modellerinin yıllık olarak bakımlarını yapmak ve eskiyen vinçlerin yenileri ile değiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Büyükçekmece vinç kiralama hizmetleri bakımı olmayan hiçbir iş makinesinin kiralanmasına müsaade göstermemektedir. Ayrıca bakımın yanı sıra arızası olan iş makinelerinin de kiralanması yasaktır.

Müşteri odaklı çalışan ve müşteri memnuniyetini firmasının prensibi haline getiren şirketlerin vinç kiralama hizmetlerinde titiz çalışması oldukça önemlidir. Bu sayede can ve mal kaybına neden olabilecek birçok olumsuz durumunda önüne geçilebilir.

Büyükçekmece Vinç Kiralama Çeşitleri

Kule Vinçler

Yüksekliği fazla olan yerlerde kullanılan vinç çeşitlerinden en çok bilineni kule vinçlerdir. Kule vinç, 20 metreden başlayıp 0,3 tona kadar uzanan kaldırma kapasitesine sahiptir. Özellikle inşaat sektöründeki projelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Paletli Vinçler

Paletli sistemlerin en önemli özelliği sistemli bir şekilde hareket etmeleridir. Yumuşak arazilerde kullanılan bu vinçler, 360 derece dönmesi sebebi ile oldukça verimli bir iş süreci yaşatmaktadır. Süreklilik isteyen işlerde paletli vinçler kullanılmaktadır.

Lastik Tekerlekli Vinçler

Büyükçekmece vinç kiralama hizmetlerinden üçüncüsü olan lastik tekerlekli vinçler, kamyon üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Ağır bir iş makinesidir ve bundan dolayı yumuşak zeminlerde kullanılması oldukça zordur.

Gezer Köprülü Vinçler

Bu iş makinelerinin taşıma kapasitesi 1 ve 40 ton arasında değişmektedir. Kullanıldıkları alanlar; endüstriyel sektörler, imalat fabrikaları ve atölyelerdir.

Monoray Vinçler

Tek bir hareket çizgisinde ilerleyen monoray vinçler, çelik konstrüksiyon sistemlerden meydana gelmektedir. 4 yönlü hareket etme kabiliyetine sahip olan bu araçlar soğuk havalarda çalışabilir. Aynı zamanda depo, tersane, maden ve sanayi fabrikalarında kullanılmaktadır.

Teleskopik Bomlu Vinçler

Yüksek kapasiteye sahip olan vinçlerden birisi olan bu iş makineleri bin tona kadar taşıma kapasitesinde çalışmaktadır.

Sepetli Vinçler

Sepetli vinçler, Büyükçekmece vinç kiralama hizmetlerinde en çok tercih edilen iş makineleri olarak ön plana çıkmaktadır. 10 metre ile 55 metre arasında bir yüksekliğe sahip olan bu araçlar;

 • Dış cephe
 • Tabela montajı
 • Çelik konstrüksiyon
 • Klima ve cam montajında kullanılmaktadır.

Sabit Vinçler

Zeminlere sabitlenen vinç çeşitleri arasındadır. Yük taşıma işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım alanları; fabrikalar, atölyeler, limanlar ve mermercilerdir.

Kurtarıcı Vinçler

Yolda kalmış olan araçları kurtarmak için kurtarıcı vinçler kullanılmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Vinç Modelleri

Bölgelerin iş alanına ve alanın genişliğine göre vinç modelleri talep edilmektedir. Özellikle Büyükçekmece vinç kiralama hizmetlerinin çevresindeki istek ve taleplerden en çok tercih edilen vinç modellerini söyleyebiliriz;

 • Kule vinç
 • Paletli vinç
 • Sepetli vinç

Kule vinç modelleri en çok aranan seçeneklerden ilkidir. Bu vinçler genel olarak şantiye, inşaat ve tersanelerde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Çok ağır olan yükleri taşıyan kule vinçlerin kapasiteleri de oldukça fazladır.

Paletli vinçler hareketli bir sisteme sahiptir. Paletli vinçleri diğer iş makinelerinden ayıran en temel özellik diğer vinçlerin giremediği yerlere girebilmesidir. Bu özelliğinden dolayı Beyoğlu vinç kiralama hizmetleri arasında oldukça önemlidir. Paletli vinçleri özel iş makineleri arasına sokan en temel niteliği ise ucundaki kancanın değiştirilerek kullanım amacının da değiştirilmesidir.

Sepetli vinçler ise çalışma güvenliğinin sağlanmasında tercih edilmektedir. Bu vinçlerin kullanım alanları;

 • Reklam panosu
 • Montaj faaliyetleri
 • İnsan gücünün yetersiz kaldığı işlemler
 • İtfaiye faaliyetleri
 • Yük taşımacılığı

Büyükçekmece Vinç Kiralama Avantajları

Vinç kiralama hizmetlerinin sunduğu en önemli avantajlardan ilki ekonomik olmasıdır. Diğer avantajları ise şöyle sıralayabiliriz;

 • Vinçler, ağır ve zor şartlarda çalışan personellere destek vermektedir.
 • İnşaat ve sanayi sektöründe vinç kullanımı oldukça fazladır. Kiralama hizmeti alındığı taktirde işlemler kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.
 • Vinç uygulamaları son zamanlarda nakliye sektöründe de yaygınlaşmaktadır. Böylelikle hem insan gücü hem de eşya taşımadaki sıkıntılar en aza indirilmektedir.
 • Büyükçekmece vinç kiralama hizmetlerinden faydalandığınızda sunulan imkânlardan yararlanabilirsiniz.
 • Vinçler oldukça pahalı iş makineleri arasında yer almaktadır. Bu araçların satın alınmasıyla masraflar bitmemekte ve sürekli bakım yapmak gerekmektedir. Kiralama seçenekleri ile birlikte bu gibi uğraş verici şeylerle vakit harcanmamaktadır. Vinçlerin onarımı ve bakımları vinç hizmeti veren şirketler aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Vinç kiralama uygulamaları belirli bir süreye göre yapılmakta ve iş yoğunluğuna göre vinç temin edilmektedir. Vinç kiralandıktan sonraki süreçte iş yapılmıyorsa kira bedelini ödemeye gerek olmamaktadır.

Büyükçekmece Vinç Kiralama Fiyatları

Kiralık vinç fiyatlarının belirlenmesi için belli unsurlara göre hareket edilmelidir. Özellikle net bir fiyat çıkarabilmek için işin nerede yapılacağı, aracın ölçüsü, boyutu ve mesafesi fiyat sürecini belirleyen etkenlerdir. Vinç kiralama fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise günlük, haftalık ve aylık kiralama süreçleridir. Bu sürelerin fiyatları birbiri ile aynı olmamaktadır.

Vinç kiralama fiyatları oluşturulurken ülke genelindeki belirli ölçütler göz önüne alınmaktadır. Oluşturulan fiyat listeleri yalnızca bölgesel değil, birçok şehrin fiyat aralıklarına bağlı olarak yapılmaktadır. Ancak belirli şehirler için oluşturulan fiyatlar farklıdır. Bunlara ek olarak fiyatları belirleyen bir diğer içerik vinçlerin kullanıldıkları alanlar ve özellikleridir. Her bir vinç tek bir yerde kullanılmamakta ve tek bir iş yapmamaktadır. Bu niteliklere göre kiralama fiyatları belirlenmektedir.